Blog

19.11.2017

Fototapety w przedpokoju – liczy się pierwsze wrażenie

Przedpokój czy też korytarz to pierwsze miejsce w naszym domu, które widzą nasi goście. Ważne więc, aby to pierwsze wrażenie było pozytywne, albo wręcz piorunujące. Taki efekt może dać odpowiednio dobrana i naklejona fototapeta.

więcej
17.11.2017

Pokój dziecka – idealne miejsce na fototapetę

Pokój naszego dziecka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Rodzice starają się go urządzić tak, aby był piękny i funkcjonalny. Szczególną uwagę zwracają na dekoracje, a jedną z najpiękniejszych dekoracji są fototapety z motywami dziecięcymi i młodzieżowymi.

więcej
02.10.2017

Co z tą kuchnią?

Już jest urządzona: szafki, kuchenka, lodówka, zmywarka. Standard. Tylko te puste ściany! Brak dekoracji na ścianach nieco „uwiera”. I nachodzi nas myśl, że brakuje nam koloru, kształtu, po prostu obrazu. Bo przecież obrazy wiszą teraz wszędzie: w salonie, sypialni, dziecięcym pokoju. Dlaczego więc nie w kuchni? Długotrwałe pichcenie w kuchni wymaga chociaż chwilowego oderwania się od monotonnej nieraz rzeczywistości.

więcej
28.09.2017

Fotoobrazy z motywem sportowym - dynamika i motywacja

Wbrew pozorom, obrazy z motywem sportowym można wykorzystać jako doskonałą dekorację na wiele sposobów. Różnorodność motywów, a przede wszystkim ich kolorystyka i uchwycona dynamika sprawiają, że mogą być dekoracją w pokoju dziecka, nastolatka, osoby dorosłej, biura, klubu sportowego czy pubu.

więcej
24.09.2017

Zwierzęta - idealny motyw na obraz

Wszystko się zaczęło w pradawnych czasach, gdy pierwotny człowiek zawłaszczył skalną grotę i uczynił z niej… mieszkanie. A na płaskich ścianach zaczął rysować zwierzęta. Już wtedy wiadomo było, że obrazy dużo mówią o właścicielu mieszkania.

więcej
10.07.2017

Zupełnie jak w filmie

Oglądając różne filmy nieraz marzymy o tym, aby mieszkać w takich wnętrzach lub oglądać takie krajobrazy. Po prostu lubimy takie klimaty. We wnętrzach piękne tapety i sztukaterie.  Bo świat filmowy, to przecież nie tylko akcja. To również historia, ta ze szkolnych ławek, ale również historia mody, stylów architektonicznych i dekorowania wnętrz.

więcej
04.07.2017

Fototapety-proporcje też są ważne

Przy dekorowaniu wnętrz wyczucie proporcji liczy się nie mniej, niż aranżacyjna odwaga i konsekwencja. Wymiary wzorów na trwałych elementach wystroju, a takimi są fototapety, dobrze jest zharmonizować z rozmiarami pomieszczenia, tak jak czyniono to od zawsze.

więcej
22.06.2017

Fototapety-dekoracja z historią

Tapety rządzą nie tylko w salonie. Znaleźć je można w sypialni, w kuchni, w pokoju dziecięcym, czy też w korytarzu. Są od kilku lat na fali, a to dzięki wspaniałym, szalenie zróżnicowanym wzorom, czego nie spotykało się w dawnych czasach.

 

więcej
21.06.2017

Fototapety z morskimi motywami

Lato zazwyczaj kojarzy nam się z relaksem, wypoczynkiem nad morzem. Z przygodą i sielanką, do której tęsknimy potem przez cały rok. Z sentymentem przeglądamy wakacyjne zdjęcia, lubimy oglądać programy i filmy, gdzie widać morskie krajobrazy. Warto pamiętać, że swój własny „kawałek” morza możemy mieć we własnym domu, dzięki nowoczesnym i kolorowym fototapetom.

więcej
15.06.2017

Fototapety w naszych wnętrzach

Fototapety w każdym pomieszczeniu są zwykle bohaterami pierwszego planu. Mogą zajmować wszystkie cztery ściany w pomieszczeniu, można je nakleić na jedną, zwykle najbardziej „odkrytą” ścianę. Jeszcze inną możliwością jest umieszczenie niewielkiej fototapety  w wybranym miejscu, np. w niszy, nad stołem w salonie lub jadalni, nad łóżkiem w sypialni, między szafkami itp.

więcej