Pokój dziecka – idealne miejsce na fototapetę

Pokój naszego dziecka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Rodzice starają się go urządzić tak, aby był piękny i funkcjonalny. Szczególną uwagę zwracają na dekoracje, a jedną z najpiękniejszych dekoracji są fototapety z motywami dziecięcymi i młodzieżowymi.

Niewątpliwie fototapety są w stanie całkowicie odmienić pokój dziecka. Oklejenie jednej ściany czy nawet tylko jej fragmentu, nadaje pomieszczeniu całkiem nowy i wyjątkowy charakter.

Piękny bajkowy wzór, którym udekorujemy ścianę pokoju dziecka będzie nie tylko atrakcyjnie wyglądał ale sprawi mu także niesamowitą radość. Kolorowe rysunki zwierząt czy bajkowych postaci sprawią, że na buzi malucha pojawi się uśmiech za każdym razem, gdy spojrzy na tapetę. Nieco starsze dzieci będą zachwycone baśniowymi scenami, które sprawią, że pokój nabierze unikalnego charakteru. Dla tych dzieci, które już wyrosły z bajek, przeznaczone są fototapety ze zdjęciami rówieśników, innych dzieci w różnych zabawnych sytuacjach.

Czasem oklejenie całej ściany w pokoju jest niemożliwe, chociażby dlatego, że meble mogą zasłaniać część wzoru. W takiej sytuacji można zdecydować się na oklejenie fototapetą tylko części ściany w pokoju dziecka. Można użyć jej nad biurkiem, we wnęce, okleić tylko fragment ściany, który nie jest niczym zasłonięty. Takie rozwiązanie będzie nie mniej atrakcyjne i sprawi tyle samo radości dziecku.

Pokoje dzieci to miejsce, w którym fototapety spełniają dwie bardzo ważne funkcje. Oczywiście najważniejsza to dekoracja, która podkreśla charakter pomieszczenia. Ilość wzorów dostępnych w naszych galeriach z pewnością umożliwi dobór tapety do stylu i kolorystyki, w jakich urządzony będzie pokój. Jednak drugą równie ważną funkcja jest rozweselanie dziecka, jego uśmiech i nadanie pomieszczeniu przytulnego charakteru.

Zobacz galerię fototapet do pokoju dziecka »

inne wpisy na blogu:
19.11.2017

Fototapety w przedpokoju – liczy się pierwsze wrażenie

Przedpokój czy też korytarz to pierwsze miejsce w naszym domu, które widzą nasi goście. Ważne więc, aby to pierwsze wrażenie było pozytywne, albo wręcz piorunujące. Taki efekt może dać odpowiednio dobrana i naklejona fototapeta.

więcej
17.11.2017

Pokój dziecka – idealne miejsce na fototapetę

Pokój naszego dziecka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Rodzice starają się go urządzić tak, aby był piękny i funkcjonalny. Szczególną uwagę zwracają na dekoracje, a jedną z najpiękniejszych dekoracji są fototapety z motywami dziecięcymi i młodzieżowymi.

więcej
02.10.2017

Co z tą kuchnią?

Już jest urządzona: szafki, kuchenka, lodówka, zmywarka. Standard. Tylko te puste ściany! Brak dekoracji na ścianach nieco „uwiera”. I nachodzi nas myśl, że brakuje nam koloru, kształtu, po prostu obrazu. Bo przecież obrazy wiszą teraz wszędzie: w salonie, sypialni, dziecięcym pokoju. Dlaczego więc nie w kuchni? Długotrwałe pichcenie w kuchni wymaga chociaż chwilowego oderwania się od monotonnej nieraz rzeczywistości.

więcej
28.09.2017

Fotoobrazy z motywem sportowym - dynamika i motywacja

Wbrew pozorom, obrazy z motywem sportowym można wykorzystać jako doskonałą dekorację na wiele sposobów. Różnorodność motywów, a przede wszystkim ich kolorystyka i uchwycona dynamika sprawiają, że mogą być dekoracją w pokoju dziecka, nastolatka, osoby dorosłej, biura, klubu sportowego czy pubu.

więcej
24.09.2017

Zwierzęta - idealny motyw na obraz

Wszystko się zaczęło w pradawnych czasach, gdy pierwotny człowiek zawłaszczył skalną grotę i uczynił z niej… mieszkanie. A na płaskich ścianach zaczął rysować zwierzęta. Już wtedy wiadomo było, że obrazy dużo mówią o właścicielu mieszkania.

więcej
10.07.2017

Zupełnie jak w filmie

Oglądając różne filmy nieraz marzymy o tym, aby mieszkać w takich wnętrzach lub oglądać takie krajobrazy. Po prostu lubimy takie klimaty. We wnętrzach piękne tapety i sztukaterie.  Bo świat filmowy, to przecież nie tylko akcja. To również historia, ta ze szkolnych ławek, ale również historia mody, stylów architektonicznych i dekorowania wnętrz.

więcej
04.07.2017

Fototapety-proporcje też są ważne

Przy dekorowaniu wnętrz wyczucie proporcji liczy się nie mniej, niż aranżacyjna odwaga i konsekwencja. Wymiary wzorów na trwałych elementach wystroju, a takimi są fototapety, dobrze jest zharmonizować z rozmiarami pomieszczenia, tak jak czyniono to od zawsze.

więcej
22.06.2017

Fototapety-dekoracja z historią

Tapety rządzą nie tylko w salonie. Znaleźć je można w sypialni, w kuchni, w pokoju dziecięcym, czy też w korytarzu. Są od kilku lat na fali, a to dzięki wspaniałym, szalenie zróżnicowanym wzorom, czego nie spotykało się w dawnych czasach.

 

więcej
21.06.2017

Fototapety z morskimi motywami

Lato zazwyczaj kojarzy nam się z relaksem, wypoczynkiem nad morzem. Z przygodą i sielanką, do której tęsknimy potem przez cały rok. Z sentymentem przeglądamy wakacyjne zdjęcia, lubimy oglądać programy i filmy, gdzie widać morskie krajobrazy. Warto pamiętać, że swój własny „kawałek” morza możemy mieć we własnym domu, dzięki nowoczesnym i kolorowym fototapetom.

więcej
15.06.2017

Fototapety w naszych wnętrzach

Fototapety w każdym pomieszczeniu są zwykle bohaterami pierwszego planu. Mogą zajmować wszystkie cztery ściany w pomieszczeniu, można je nakleić na jedną, zwykle najbardziej „odkrytą” ścianę. Jeszcze inną możliwością jest umieszczenie niewielkiej fototapety  w wybranym miejscu, np. w niszy, nad stołem w salonie lub jadalni, nad łóżkiem w sypialni, między szafkami itp.

więcej
08.06.2017

Trwały i bezpieczny druk lateksowy

Przez dłuższą chwilę zastanawialiśmy się nad tematem, od którego powinniśmy rozpocząć bloga na naszym nowym sklepie. Doszliśmy w końcu do wniosku, że w pierwszej kolejności warto przybliżyć Wam kwestię druku jaki stosujemy. Tusze, farby czy lakiery zawsze kojarzą nam się ze nieprzyjemnym zapachem, wpływem na zdrowie itp. Tymczasem dzisiejsze technologie już od dłuższego czasu gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz jakość na najwyższym poziomie. Tak jest w przypadku druku lateksowego, kt&

więcej