Fototapety akwarelowe

Fototapety z motywem w stylu akwareli to gratka dla osób, które lubią połączenia nowoczesnych dekoracji z bardziej klasycznymi elementami. Tak jest w tym właśnie wypadku – nowoczesna fototapeta, drukowana cyfrowo i motyw malowany akwarelą. Efektowne połączenie, które tworzy wyjątkową dekorację.

Akwarela to technika malarska, która skupia się głównie wokół pejzaży i martwej natury. Takie są też motywy akwarelowe na proponowanych przez nas fototapetach. Widzimy na nich wiejskie krajobrazy, lasy, łąki, rośliny a nawet morskie fale. Wszystko jednak malowane akwarelą - jednym z trudniejszych, ale jednocześnie niezwykle efektownych technik malarskich. Malowanie akwarelą polega na nakładaniu półprzezroczystych warstw wodnej farby na chłonny papier. Specyfika tej techniki polega na trudnym do przewidzenia efekcie, ale jednocześnie dzięki temu właśnie jest ona tak efektowna i niepowtarzalna.

Wyjątkowe fototapety z akwarelą

Efekty stosowania tej techniki widać właśnie na motywach wybranych do naszej galerii fototapet z akwarelą. Rozwodniona farba daje niezwykłe efekty kolorystyczne oraz nadaje unikalne kształty malowanym przedmiotom. Tę wyjątkowość techniki widać jeszcze mocniej na fototapetach, czyli dekoracjach zdecydowanie większych niż klasyczne obrazy.

Fototapety akwarelowe to oczywiście propozycja do klasycznych aranżacji. Pokoje w stylu klasycznym, retro czy vintage będą najlepszym miejscem do użycia fototapet z akwarelą – zarówno ze względu na skojarzenia z klasycznym obrazem jak też pod kątem wykorzystywanych motywów.