Fototapety w przedpokoju – liczy się pierwsze wrażenie

Przedpokój czy też korytarz to pierwsze miejsce w naszym domu, które widzą nasi goście. Ważne więc, aby to pierwsze wrażenie było pozytywne, albo wręcz piorunujące. Taki efekt może dać odpowiednio dobrana i naklejona fototapeta.

Przedpokoje mają to do siebie, że często są wąskie albo niewielkie. W takich właśnie miejscach musimy dbać o to, aby dekoracje były jasne i dodawały efektu głębi. Fototapety pozwalają uzyskać i jedno i drugie. Motywy utrzymane w jasnych kolorach z pewnością powiększą przedpokój. Biel, błękit,  jasne pastelowe kolory, nawet z elementami o mocniejszych barwach otworzą niejako nasz korytarz.

Jeżeli do tego dobierzemy fototapetę, na której motyw pokazany jest w perspektywie i sprawia wrażenie trój wymiaru to nasz przedpokój od razy zrobi się bardziej przestronny. Idealnie nadają się do tego fototapety przedstawiające wszelkiego rodzaju krajobrazy, np. las, górskie stoki, kwieciste łąki, mosty i pomosty czy ulice ciągnące się wśród kamienic.

Jeżeli, mimo wszystko, boimy się poczucia przytłoczenia, wynikającego z naklejenia fototapety na całą ścianę w małym pomieszczeniu, to ciekawym rozwiązaniem jest oklejenie tylko fragmentu ściany. Może to być wąski lub szeroki pas na jednej ze ścian, albo dwa pasy na przeciwległych ścianach. Innym sposobem jest oklejenie fototapetą samych drzwi – wejściowych lub np. do szafy. Często takie niewielkie akcenty wystarczą do tego, aby całkowicie zmienić wygląd i charakter przedpokoju.

Fototapeta, którą udekorujemy nasz przedpokój będzie niejako wizytówką naszego mieszkania. Dobrze dobrana kolorystyka i ciekawy motyw nadadzą mu ciekawego charakteru, zrobią wrażenie na naszych gościach.

Zobacz galerie tematyczne fototapet dostępnych w naszym sklepie »

inne wpisy na blogu:
19.11.2017

Fototapety w przedpokoju – liczy się pierwsze wrażenie

Przedpokój czy też korytarz to pierwsze miejsce w naszym domu, które widzą nasi goście. Ważne więc, aby to pierwsze wrażenie było pozytywne, albo wręcz piorunujące. Taki efekt może dać odpowiednio dobrana i naklejona fototapeta.

więcej
17.11.2017

Pokój dziecka – idealne miejsce na fototapetę

Pokój naszego dziecka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Rodzice starają się go urządzić tak, aby był piękny i funkcjonalny. Szczególną uwagę zwracają na dekoracje, a jedną z najpiękniejszych dekoracji są fototapety z motywami dziecięcymi i młodzieżowymi.

więcej
02.10.2017

Co z tą kuchnią?

Już jest urządzona: szafki, kuchenka, lodówka, zmywarka. Standard. Tylko te puste ściany! Brak dekoracji na ścianach nieco „uwiera”. I nachodzi nas myśl, że brakuje nam koloru, kształtu, po prostu obrazu. Bo przecież obrazy wiszą teraz wszędzie: w salonie, sypialni, dziecięcym pokoju. Dlaczego więc nie w kuchni? Długotrwałe pichcenie w kuchni wymaga chociaż chwilowego oderwania się od monotonnej nieraz rzeczywistości.

więcej
28.09.2017

Fotoobrazy z motywem sportowym - dynamika i motywacja

Wbrew pozorom, obrazy z motywem sportowym można wykorzystać jako doskonałą dekorację na wiele sposobów. Różnorodność motywów, a przede wszystkim ich kolorystyka i uchwycona dynamika sprawiają, że mogą być dekoracją w pokoju dziecka, nastolatka, osoby dorosłej, biura, klubu sportowego czy pubu.

więcej
24.09.2017

Zwierzęta - idealny motyw na obraz

Wszystko się zaczęło w pradawnych czasach, gdy pierwotny człowiek zawłaszczył skalną grotę i uczynił z niej… mieszkanie. A na płaskich ścianach zaczął rysować zwierzęta. Już wtedy wiadomo było, że obrazy dużo mówią o właścicielu mieszkania.

więcej
10.07.2017

Zupełnie jak w filmie

Oglądając różne filmy nieraz marzymy o tym, aby mieszkać w takich wnętrzach lub oglądać takie krajobrazy. Po prostu lubimy takie klimaty. We wnętrzach piękne tapety i sztukaterie.  Bo świat filmowy, to przecież nie tylko akcja. To również historia, ta ze szkolnych ławek, ale również historia mody, stylów architektonicznych i dekorowania wnętrz.

więcej
04.07.2017

Fototapety-proporcje też są ważne

Przy dekorowaniu wnętrz wyczucie proporcji liczy się nie mniej, niż aranżacyjna odwaga i konsekwencja. Wymiary wzorów na trwałych elementach wystroju, a takimi są fototapety, dobrze jest zharmonizować z rozmiarami pomieszczenia, tak jak czyniono to od zawsze.

więcej
22.06.2017

Fototapety-dekoracja z historią

Tapety rządzą nie tylko w salonie. Znaleźć je można w sypialni, w kuchni, w pokoju dziecięcym, czy też w korytarzu. Są od kilku lat na fali, a to dzięki wspaniałym, szalenie zróżnicowanym wzorom, czego nie spotykało się w dawnych czasach.

 

więcej
21.06.2017

Fototapety z morskimi motywami

Lato zazwyczaj kojarzy nam się z relaksem, wypoczynkiem nad morzem. Z przygodą i sielanką, do której tęsknimy potem przez cały rok. Z sentymentem przeglądamy wakacyjne zdjęcia, lubimy oglądać programy i filmy, gdzie widać morskie krajobrazy. Warto pamiętać, że swój własny „kawałek” morza możemy mieć we własnym domu, dzięki nowoczesnym i kolorowym fototapetom.

więcej
15.06.2017

Fototapety w naszych wnętrzach

Fototapety w każdym pomieszczeniu są zwykle bohaterami pierwszego planu. Mogą zajmować wszystkie cztery ściany w pomieszczeniu, można je nakleić na jedną, zwykle najbardziej „odkrytą” ścianę. Jeszcze inną możliwością jest umieszczenie niewielkiej fototapety  w wybranym miejscu, np. w niszy, nad stołem w salonie lub jadalni, nad łóżkiem w sypialni, między szafkami itp.

więcej
08.06.2017

Trwały i bezpieczny druk lateksowy

Przez dłuższą chwilę zastanawialiśmy się nad tematem, od którego powinniśmy rozpocząć bloga na naszym nowym sklepie. Doszliśmy w końcu do wniosku, że w pierwszej kolejności warto przybliżyć Wam kwestię druku jaki stosujemy. Tusze, farby czy lakiery zawsze kojarzą nam się ze nieprzyjemnym zapachem, wpływem na zdrowie itp. Tymczasem dzisiejsze technologie już od dłuższego czasu gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz jakość na najwyższym poziomie. Tak jest w przypadku druku lateksowego, kt&

więcej