Przyjmujemy
zamówienia telefoniczne

codziennie od 7:00 do 21:00
Zadzwoń:
600 380 606
/ Blog

Fototapety w przedpokoju – liczy się pierwsze wrażenie

Przedpokój czy też korytarz to pierwsze miejsce w naszym domu, które widzą nasi goście. Ważne więc, aby to pierwsze wrażenie było pozytywne, albo wręcz piorunujące. Taki efekt może dać odpowiednio dobrana i naklejona fototapeta.

Przedpokoje mają to do siebie, że często są wąskie albo niewielkie. W takich właśnie miejscach musimy dbać o to, aby dekoracje były jasne i dodawały efektu głębi. Fototapety pozwalają uzyskać i jedno i drugie. Motywy utrzymane w jasnych kolorach z pewnością powiększą przedpokój. Biel, błękit,  jasne pastelowe kolory, nawet z elementami o mocniejszych barwach otworzą niejako nasz korytarz.

Jeżeli do tego dobierzemy fototapetę, na której motyw pokazany jest w perspektywie i sprawia wrażenie trój wymiaru to nasz przedpokój od razy zrobi się bardziej przestronny. Idealnie nadają się do tego fototapety przedstawiające wszelkiego rodzaju krajobrazy, np. las, górskie stoki, kwieciste łąki, mosty i pomosty czy ulice ciągnące się wśród kamienic.

Jeżeli, mimo wszystko, boimy się poczucia przytłoczenia, wynikającego z naklejenia fototapety na całą ścianę w małym pomieszczeniu, to ciekawym rozwiązaniem jest oklejenie tylko fragmentu ściany. Może to być wąski lub szeroki pas na jednej ze ścian, albo dwa pasy na przeciwległych ścianach. Innym sposobem jest oklejenie fototapetą samych drzwi – wejściowych lub np. do szafy. Często takie niewielkie akcenty wystarczą do tego, aby całkowicie zmienić wygląd i charakter przedpokoju.

Fototapeta, którą udekorujemy nasz przedpokój będzie niejako wizytówką naszego mieszkania. Dobrze dobrana kolorystyka i ciekawy motyw nadadzą mu ciekawego charakteru, zrobią wrażenie na naszych gościach.

Zobacz galerie tematyczne fototapet dostępnych w naszym sklepie »

Czytaj także: